Sosyal medyanın pazarlama alanında ne kadar etkin olduğunu biliyoruz bunun yanında birde e-mail pazarlaması varlığını kanıtlamış durumdadır. Doğru kullanıldığı sürece müşterilerinize ulaşmada en değerli ve etkin bir yol olabilir. Sosyal medya pazarlamasını doğru uygulamayı sağlayan araçlar vardır. Bunlar;

HEMİNGWAY

  E-mail pazarlamasında sık kullanılan uygulamalardan biri olan Hemingway uzun ve karmaşık cümlelerde hatalarınızı bulmaya yardımcı olmaktadır. Uygulama oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Siz yazınızı uygulamaya yüklersiniz, cümleleriniz sarı ve kırmızı renklerkle ayrıştırılır. Sarı renkli cümleleriniz, biraz kısaltılmaya ihtiyaç duyulan noktalar olurken, kırmızı renkli cümleler ise yoğun ve karmaşık olanları işaret etmektedir. Ayrıca Hemingway uygulaması internetsiz ortamlarda kullanılabilir.

MAİLCHİMP

  Mailchimp postalarınızı hazırlayıp göndermek için tasarlanan bir araçtır. Burada hazırladığınız bültenlerinizi gönderdikten sonra, Mailchimp, sosyal kanallarınız olan Twitter ve Facebook entegrasyonunu sağlayarak düzenli post güncellemelerinize de olanak sağlar.

REACH MAİL

E-postaların hızlı bir şekilde iletimi ve küçük bir uygulamaya sahip olması sebebiyle kullanımı sıklaşmıştır. Reach mail aynı zamanda oluşturduğu birkaç e-postalardan birini seçme veya sizin için yeni bir mail tasarımı oluşturulması gibi seçeneklere de sahip bir araçtır.

CONSTANT CONTACT

Küçük işletmelerin ve firmaların e-mail pazarlaması ile güçlü ve uzun vadede müşteri ilişkileri kurmaya yardımcı olan bir uygulamadır. Constant contact e-posta haber bülteni oluşturup göndermenizde de size yardımcı olur

INFUSİONSOFT

E-mail pazarlamasında yeni bir firma iseniz sizin için zor ve karmaşık gelebilir. Eğer tecrübeli bir firma iseniz InfusionSoft sizin için en iyisidir. InfusionSoft tam olarak bir satış ve pazarlama otomasyonudur aynı zamanda satış ve pazarlamanızı müşteri davranışlarınıza dayanarak otomatikleştirebilirsiniz. Örneğin InfusionSoft müşterilerinizin doğum günlerinde otomatik olarak mail gönderme işlemi yapar.

AWEBER

 Basit ancak yapılmak istenen her işi yapan bir uygulama olan Aweber çok iyi bir teknik altyapıya sahiptir. Maliyet açısından ise uygun bir bütçe ile kullanılabilen bir sistemdir. Aweber ile bir çok müşteriye mail atabilir, bu maillerinizin spama düşmemesini sağlayabilir ve gelişmiş bir çok şablonlardan işinize uygun olanı seçebilirsiniz.

ICONTACT

Icontact kullanımı sonuç odaklı bir e-mail marketing firmasıdır. Belirli filtrelemeler yaparak maillerinizi gönderir ve Facebook, Twitter gibi sosyal medya araçları ile sürekli etkileşim içerisindedir. Bazı mailleri otomatik olarak yanıtlama özelliği bulunmaktadır. Örneğin; bir firma gönderdiğiniz maile karşılık vermiş ise otomatik tanımlayıcı ile ‘teşekkür ederiz’ diye cevap gönderebilir.