MOBİL UYGULAMA GELİŞTİRME

İşletmenizin, online ortamda varlığını artırmaya yardımcı olmak ve yeni bir dijital platform aracılığıyla kullanıcılarına ulaşmak için geliştirilen mobil uygulamalar, şirketlerin yatırım yaptıkları en büyük alanlardan birisidir.

Native, hybrid veya web uygulaması gibi farklı teknolojilerle geliştirilen mobil uygulamalar, sizi istediğiniz dijital platformlara taşımaya yardımcı olur. Mobil uygulama geliştirme ekibimiz, hedef pazarınız da en iyi etkiyi yaratmak için ihtiyacınız olan mobil uygulama çözümüne, size en uygun teknolojiyi (native, hybrid vb.) kullanarak ulaştıracaktır. En iyi işlevselliği sağlamak ve büyüyen işletmenizi yansıtmak için mobil uygulamanızı, geliştirir, test eder, hedef marketinizde yayınlanmasına yardımcı olur ve güncel tutarız. LOT ekibi, tüm platformlara uyumlu (iOS, Android ve Windows) mobil uygulamalarınızı hayata geçirerek, müşterilerinize en iyi şekilde ulaşmanızı sağlar.

iOS MOBİL UYGULAMA GELİŞTİRME

iOS platformuna uyumlu geliştirilen mobil uygulama ile nitelikli kitlenizin artışı sağlanırken, işletmenizin tüm beklentilerine karşılık verecek ve şirket hedeflerine yönelik bir geliştirme çalışması yapılır. iOS teknolojisinin gelişimi hızlıdır ve sürekli güncellemeler gelmektedir. Bu sebeple  en yeni cihazlar ve modellerle uyumluluğunu korumak için mobil uygulamanızı düzenli olarak güncellemek için çalışırız.

iOS MOBİL UYGULAMA GELİŞTİRMENİN FAYDALARI

iOS teknolojisinin global ve lokal pazarlardaki hacmi, mobil uygulama isteyen şirketler için bu platforma yatırım yapmalarını kolaylaştırmaktadır. Yazılım ekibimiz, iOS Teknolojisinin önemini anlayıp, geliştirmelerini markanın isteklerine göre uygulayarak, markayı yansıtan uygulamalar geliştirirler. Apple yazılımının popülaritesini ve tanınmasını göz önüne alarak, mobil uygulamanızı, işletmenizin ulaşmak istediği hedef kitle için oluşturabilir ve pazarlayabiliriz.

iOS teknolojisi, güvenilir bir mobil geliştirme seçeneği sunar. Uygulamanın oluşturulduğu ve test edilmesi sürecinde, teknolojinin desteklemesi gereken daha az cihaz seçeneği olmasından kaynaklı uygulama geliştiriciler daha stabil bir şekilde çalışır. Apple’ın sıklıkla güncelleme çıkarması, kullanıcıların mobil cihazlarda her zaman daha yeni ve güncel sürümleri kullanmasına katkı sağlar. iOS Teknolojisinin sağladığı kararlılık, uygulama geliştiren yazılımcıların farklı yazılım sürümleri ve çok sayıda cihaz için yeniden boyutlandırma, yapılandırma gereksinim süreçlerini ortadan kaldırarak, mobil uygulamanın yapım ve kalite güvencesinin unsurlarına odaklanarak uygulama geliştirme süreçlerine daha fazla zaman harcamalarına olanak tanınır.

App Store’a yüklenen uygulamalar indirilme sayısına ve popülaritesine göre sıralanır. Bu sıralamaların belirlenmesinde, uygulamaların günlük indirilme sayısı, kullanıcı yorumları ve uygulamanın aldığı oylar da hesaba katılarak bir liste oluşturulur. Kullanıcıların da katkısıyla oluşturulan bu listeler, uygulamanız pazara sunulduktan sonra uygulamanın başarısını belirlemeniz de kitleniz ile ortak çalışma yapmanıza neden olur. Bu durum kullanıcılarınızla olan iletişiminizin devamlılığını korur ve daha verimli sonuçlar ortaya çıkarır. Bu listeler uygulamalarına gereken güncellemeleri yapma ve kullanıcı yorumlarıyla gelen eksikliklerin tamamlanması için büyük bir araçtır. Mobil uygulamanın korunması ve müşteri isteklerine ayak uydurabilmesi için, rekabetçi piyasada sürekli uygulamanın iyileştirilmesi ve gerekli değişikliklerin yapılması için çalışılır.

Apple kullananlar geliştirilen uygulamaların ve mobil cihazların tasarımları ve işlevselliklerinde yüksek beklentiler içerisindedir. Sistemin sıklıkla yaptığı güncellemeler, geliştiricilerin platformunuzu, iOS’nun en son sürümünü destekleyecek şekilde optimize etmeye odaklanmasına yol açar. Böylelikle, uygulama geliştirenler, iOS teknolojisini kullananların beklentilerini en üst seviyede karşılayan, gelişen ve değişen pazara uygun, markayı en güzel şekilde yansıtacak tasarımlar üzerinde çalışırlar.

ANDROID MOBİL UYGULAMA GELİŞTİRME

Android işletim sistemi ile geliştirilen mobil uygulamalar, küresel bir hedef kitleye ulaşmak için en uygun yoldur. Android cihazların çok fazla sayıda olması mobil pazarı domine etmektedir. Android destekli cihazların çok sıklıkla kullanılması bu platform için uygulama geliştirmenize elverişli olurken, karınızı artıracaktır. Var olan bu büyük kitle, belirli bir müşteri türünü, belirli bölgelere ayırmadan ve herhangi bir sınırlandırma yapmadan hizmet vermenizi sağlar. Android işletim sistemi ile, markanızın bulunduğu endüstri ya da sektöre uygun hizmet vermeniz, dünya çapında kolaylaşır. Bu da lokal markanızın, global pazara taşınmasını, yabancı pazarlarda da markanızdan haberdar olunmasını sağlar.

Android cihazların dünya genelinde çok fazla yaygınlaşması, kolay bir şekilde indirilme imkanı ve birden fazla çevrimiçi mağazanın var olması, geliştirilen mobil uygulamanızın pazarda daha hızlı yayılması ve erişilebilir olması anlamına gelir. Android cihazların ekran boyutları, yazılımları ve özellikleri farklılık gösterse de, geliştiricileriniz tüm cihazlar için çalışma yapacaklarından dolayı, kullanıcılar uygulamaya erişim sıkıntısı çekmeyecektir.

Android tabanlı mobil uygulama geliştirme, açık kaynaklı yazılım kullanıldığı için, uygulama geliştiricilere daha fazla seçenek ve esneklik sağlar. Uygulamayı geliştirenler, bu açık kaynak yazılımdan faydalanarak, markanızın tüm gereksinimlerine uyacak ve özelleştirilmiş uygulamalar oluşturabilirler. Yeni teknolojiler ve karmaşık yapı platformları, mobil uygulamanızı genişletmek ve onu çevrimiçi kanalların geri kalanına entegre etmek için kullanılabilir.